قوانین و مقررات

قوانین استفاده از نرم افزار نیازجو

قوانین و مقررات

نیازجو با تاکید بر احترامی‌که برای حریم شخصی کاربران قائل است، برای سفارش، ثبت نظر یا استفاده از برخی امکانات وب سایت اطلاعاتی را از کاربران درخواست می‌کند تا بتواند خدماتی امن و مطمئن ارائه دهد. برای نمونه می‌توان به نام، نشانی، نشانی الکترونیک (ایمیل)، شماره تلفن و سایر اطلاعاتی که به صورت عادی در دسترس عموم مردم نیست اشاره نمود. لازم به ذکر است آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی‌و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

شما با ثبت نام در نیازجو مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، تلفن تماس و … را در اختیار نیازجو قرار می‌دهید. در ادامه برای انجام تراکنش و ثبت سفارش نیاز به اضافه کردن مشخصات آدرس خود خواهید داشت. شما پس از ثبت نام در سایت، به عنوان کاربر نیازجو شناخته خواهید شد و کلیه اطلاعات مذکور و اطلاعاتی مانند تراکنش‌ها، پرداخت‌ها و... نیز در اختیار نیازجو خواهد بود. همچنین بدین وسیله به اطلاع کاربران رسانده می‌شود که نیازجو همانند سایر وب سایت‌ها از جمع آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌کند، اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی نیازجو و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیر قانونی جلوگیری کند. طبیعتا مسئولیت هرگونه سوء استفاده به شخص یا اشخاص متخلف مربوط بوده و نیازجو حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ میدارد.

برای اطلاع رسانی رویدادها و خدمات برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال می‌شود. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها نداشته باشند می‌توانند با استفاده از لینک مربوط به لغو اشتراک خبرنامه در انتهای ایمیل دریافتی، اقدام نمایند.

برای اطلاع رسانی رویدادها و خدمات برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال می‌شود. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها نداشته باشند می‌توانند با استفاده از لینک مربوط به لغو اشتراک خبرنامه در انتهای ایمیل دریافتی، اقدام نمایند.

شما می‌توانید کلیه اطلاعات شخصی خود را در بخش پروفایل تغییر داده و ویرایش کنید. این اطلاعات شامل کلیه اطلاعاتی است که شما در سایت نیازجو وارد کرده اید.

نیازجو دسترسی کارمندان خود به اطلاعات کاربران را محدود نموده و هر فرد بنا به مسئولیت خود به میزان مورد نیاز به اطلاعات دسترسی خواهد داشت.

نیازجو ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، نیازجو می‌تواند از اطلاعات ثبت شده برای پیگیری قانونی استفاده کند. کاربران ضمن استفاده از خدمات وبسایت، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق الذکر به نیازجو اعطاء نموده و حق اعتراض را از خود سلب مینمایند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری رمز عبور و نام کاربری بر عهده کاربران است و لذا برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش کنند. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل تغییر داده و شماره جدیدی ثبت نمایند.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق الذکر توسط کاربر باشد، با خود کاربر بوده وکاربر حق هر گونه ادعا علیه نیازجو را از خود سلب میکند. نیازجو هویت شخصی کاربران را محرمانه می‌داند و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نمی‌کند، مگر اینکه با حکم مقام قضائی یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع ذی‌صلاح قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای نیازجو وجود ندارد و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب سایت ضمنا حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده اند.

نیازجو برای حفاظت و نگهداری اطلاعات و حریم شخصی کاربران همه توان خود را به کار می‌گیرد و امیدوار است که تجربه‌ی سفارشی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.

در صورت وجود هرگونه سوال٬ لطفا با اطلاعات تماس زیر ارتباط برقرار کنید.

07791024341 - 09335103335

قوانین ثبت‌نام

کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که بر اساس اطلاعاتی که در صفحه حساب کاربری خود در زمان ثبت نام وارد کرده است، از خدمات نیازجو استفاده کند. با توجه به اینکه مجموعه نیازجو یک وبسایت عمده فروشی نیست، بنابر قوانین تجارت الکترونیک کاربر اجازه خرید و استفاده از خدمات را به منظور تجارت یا فروش ندارد، مگر از طریق روش های ارائه شده. در حال حاضر در شهر کرج و تهران، امکان خرید به صورت عمده میسر است و خرید عمده از روشی به غیر از آن ممنوع و خلاف مقررات نیازجو است.

ثبت سفارش

مجموعه نیازجو حاصل همکاری دو شرکت بزرگ نیازجو و‌ آس است تا کالاهای مورد نیاز کاربران را در اسرع وقت ارسال کند. به جهت تضمین کیفیت سفارش و ایجاد تجربه ای مشابه با خرید حضوری، جمع آوری سفارش توسط همکاران مستقر در سطح فروشگاه های نیازجو درست پیش از ارسال صورت می پذیرد، و ممکن است برخی از آیتم های انتخابی شما در زمان جمع آوری با عدم موجودی مواجه شوند. بنابراین انتخاب کالاها در سبد خرید به معنی رزرو آیتم ها نیست. کارشناسان مرکز تماس ما پیش از ارسال از طریق تماس یا پیامک تغییر یا تغییرات احتمالی را به شما اطلاع خواهند داد و برای جایگزینی با بهترین کالای مشابه و یا حذف کالای ناموجود با شما تماس خواهند گرفت.

شما می‌توانید در حین ثبت سفارش خود با انتخاب گزینه ی "انتخاب زمان ارسال" زمان موردنظر جهت تحویل سفارش را از بین بازه‌های پیشنهادی که از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب می‌باشد انتخاب کنید. بعد از ثبت موفق سفارش امکان اضافه کردن به اقلام وجود ندارد.

با توجه به اینکه مجموعه نیازجو یک وبسایت خرده فروشی است، کاربر اجازه خرید از روش های معمول به جهت استفاده از خدمات به منظور تجارت یا فروش ندارد، به همین منظور محدودیت هایی بر تعداد قابل انتخاب از هر کالا اعمال شده است. موجودی و حداکثر تعداد قابل سفارش از هر محصول متفاوت است. در صورت نقض این قانون از طریق ثبت سفارشات پرتعداد و عدم رعایت این محدودیت به هر نحو دیگری، حق تصمیم گیری در مورد سفارش برای مجموعه نیازجو محفوظ است

ارسال سفارش

با توجه به مشخص بودن مناطق پوشش دهی فروشگاه ها، در زمان ثبت آدرس می باید آدرس دقیق نوشتاری با موقعیت دقیق روی نقشه همخوانی داشته باشد. منظور از آدرس نوشتاری، نام محله، خیابان اصلی و فرعی و در انتها پلاک، واحد و طبقه می باشد. در صورت هر گونه مغایرت آدرسی، تصمیم گیری در مورد سفارش شما به عهده مجموعه نیازجو خواهد بود. همکاران ما برای بررسی مشکل سفارش با شما تماس خواهند گرفت و در صورت عدم پاسخگویی به تماس و یا اشتباه بودن آدرس، سفارش شما به فروشگاه عودت می شود و پس از آن لغو خواهد شد و مبلغ به حساب کاربری نیازجو شما عودت می شود. ارسال دوباره سفارش، با پرداخت مجدد هزینه ارسال ممکن خواهد بود. این رویه در صورت عدم حضور کاربر در بازه زمانی انتخاب شده در آدرس مقصد مشابه خواهد بود.

گزارش مشکل

مجموعه نیازجو همواره تلاش کرده است که با بسته بندی استاندارد و کنترل کیفی دقیق پیش از ارسال مرسوله ها، ارسال سفارشات بدون نقص و در کوتاه ترین زمان انجام شود. موارد مربوط به عدم تطابق کالاهای دریافتی با اقلام سفارش گذاری شده، ناقص بودن سفارش و مغایرت اقلام دریافتی با تعداد کالاهای داخل فاکتور و مشکل در اصالت کالاها، باید در هنگام تحویل گرفتن کالا چک شود و سپس رسید الکترونیکی توسط تحویل گیرنده سفارش امضا شود. در صورتی که سفارش شما با مشکلاتی از این دست رو به رو شد، می باید تا ۴۸ ساعت پس از تحویل سفارش از طریق بخش ثبت شکایات وبسایت، اپلیکیشن و یا از طریق شماره های ارتباطی، پشتیبانی نیازجو را نسبت به جزئیات مورد نیاز مشکل، اعم از وزن و بارکد مطلع سازید. در صورت هرگونه دیرکرد در این اطلاع رسانی، مجموعه نیازجو بسته به شرایط و نوع کالا در مورد مشکل تصمیم گیری خواهد کرد.

بنا به دلایل بهداشتی، مواد تازه و فله ای، موادگوشتی و پروتئینی، مواد منجمد، مواد لبنی، میوه و سبزیجات و محصولات آرایشی و بهداشتی قابل بازگشت نمی باشند و فقط در صورت سپری شدن تاریخ انقضاء و مشاهده ی فساد محصول، لازم است که در همان روز تحویل سفارش به واحد پشتیبانی اطلاع رسانی شود. اگر مشتری برای تشخیص عیوب کیفی، ناچار به باز کردن درب محصول شد، نباید از حجم محصول کاسته شده باشد. موارد مربوط به فساد و یا خرابی محصولات بعد از هماهنگی های انجام شده از مشتری تحویل گرفته شده و برای بررسی توسط پزشک مربوطه، به فروشگاه بازگردانده می شود. در صورت عدم تایید فساد و یا خرابی محصول توسط پزشک، هزینه ی حمل سفارش به عهده مشتری خواهد بود و در صورت تایید، بازگشت وجه کالای مورد نظر انجام خواهد شد. بازگشت محصولات به غیر از محصولا بهداشتی، مواد تازه و فله ای، موادگوشتی و پروتئینی، مواد منجمد، مواد لبنی، میوه و سبزیجات و محصولات آرایشی و بهداشتی در صورتی که هیچ کدام از مشکلات ذکر شده را نداشته باشد با پرداخت هزینه ارسال به فروشگاه میسر خواهد بود.

کاربر در صورت تمایل به بازگشت وجه کالا یا کالاهای آسیب دیده، می باید اطلاعات حساب بانکی ای را که پرداخت از طریق آن انجام شده، از طریق یکی از راه های ارتباطی به پشتیبانی مجموعه نیازجو ارجاع دهد. در صورتی که این اطلاعات مغایر با حساب بانکی پرداخت کننده وجه سفارش باشد، همکاران ما برای اصلاح اطلاعات با شما تماس خواهند گرفت. مجموعه نیازجو خود را موظف می داند که عودت وجه کالا یا کالاهای آسیب دیده را طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت غیرتعطیل انجام دهد.